Bogaczewo - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Bogaczewa

Niewielka miejscowość w województwie warmińsko-mazurskim, powiecie giżyckim - Bogaczewo - znana jest przede wszystkim ze swoich walorów turystycznych. Bliskie sąsiedztwo Jeziora Niegocin przyciąga tu osoby pragnące wypoczynku z całej Polski. Dociera tutaj droga wojewódzka nr 643, która docelowo łączy Wilkasy z Olszewem. Mniej więcej 4 km na północny zachód od Bogaczewa biegnie droga krajowa nr 59 łącząca Giżycko z Rozogami.

Bezpośrednio do Bogaczewa dojeżdżają busy z Giżycka i Mrągowa. Wszystkie dostępne połączenia kolejowe i autobusowe można szybko sprawdzić za pomocą praktycznej wyszukiwarki GoEuro. Przewozy realizują PKS Mrągowo oraz prywatna firma RIK - Transport Osobowy. Przystanek autobusowy w Bogaczewie znajduje się przy głównej drodze. Aby dojechać tutaj z bardziej odległych rejonów Polski, należy dotrzeć do Giżycka. Dworzec PKP Giżycko znajduje się na pl. Dworcowym niedaleko molo. Dojeżdżają tutaj pociągi ze Szczecina, Ełku, Białegostoku, Olszyna, Wrocławia i Gdyni. Tuż obok stacji usytuowany jest dworzec autobusowy - można tu dojechać z Gołdapi i Olsztyna. Odległość z Giżycka do Bogaczewa wynosi niecałe 12 km.

Istnieje również możliwość dotarcia do oddalonego o 38 km Mrągowa, skąd odjeżdżają busy bezpośrednio do Bogaczewa. Połączenia kolejowe do Mrągowa zostały zlikwidowane w 2010 roku, działa jednak sporo linii autobusowych. Dworzec PKS znajduje się przy ul. Kolejowej, tuż obok nieczynnej stacji kolejowej. Dojechać tu można m.in. z Augustowa, Białegostoku, Częstochowy, Elbląga, Ełku, Gdańska, Gdyni, Krakowa, Olsztyna, Poznania, Suwałk, Torunia, Warszawy i Zakopanego. Przejazdy realizują PKS Mrągowo, PKS Suwałki, PKS Białystok, PP Arkadiusz Gietek, Arriva Sp. z o.o., Trans-Kom PKS oraz PKS Polonus. Do Bogaczewa kursują także taksówki z okolicznych miejscowości.

rozwiń
Bogaczewo - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij